SON DAKİKA

FinansalBilgiler.Net

Resmin büyük halini görmek için tıklayın

10 Eylül 2022 - 20:11 'de eklendi ve kez görüntülendi.
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.

Üç Ay Önceden Başlıyor

aniden ö-leceğimizi düşünürüz fakat düzgüsel şartlarda bir ö*lüm kendini 3 ay önceden belli ediyor. Peki, ö*lüm hakkında ne bildiğiniz gibi? örneğin ö*lümün aslen anlık olmayıp, üç ay önceden başlayabileceğini biliyor muydunuz? İşte ö*lümün emareleri..Seyahat BAŞLIYOR: Ö*LÜME 1 – 3 AY KALA NELER OLUYOR?
Birisi ölümün yaklaştığını fark etmeye ve onu kabul etmeye başladığı vakit çevresinden çekilmeye adım atar. Dünyadan ve dünyanın içindekilerden ayrılma sürecini başlatır. Arkadaşlarının, komşularının ve hatta aile üyelerinin bile ziyaretini geri çevirebilir. Ziyaretleri kabul ettikleri zaman etkileşimde zorlanabilir ve bundan hoşlanmayabilirler.
Kendi hayatları hakkında düşünüp taşınırlar ve anıları ziyaret edip dururlar. Nasıl bir hayat yaşadıklarını değerlendirebilir ve pişmanlıklarını düşünürler.
Ö-lmek üzere olan kişilerin iştahı azalır, kilo verirler. Gövde yavaşlamaya başlar ve daha önce olduğu şeklinde yiyeceklerden enerji almaya gereksinim duymaz. Bir zamanlar çok keyif aldığı şeyler ona artık cazip gelmez, tek istediği şey uyumaktır
Değişen vücut kimyası hafif bir his üretir. Onlar ne aç ne de susuzdur, yemek yemediklerinde acı çekmezler. Ve bu başladıkları yolculuğun beklenen bir parçasıdır.
Ö*LÜME 1 – 2 HAFTA KALA NELER OLUR?
Bu yolculuk sırasında kişiler genelde uyurlar. Kişilerde oryantasyon bozukluğu sık görülür ve idraklar değişebilir. Fert gizli saklı düşman korkusu veya yenilmeme duygusu şeklinde hezeyanlar yaşayabilir.
Halüsinasyonlar görebilir, kimi zaman orada olmayan insanlarla konuşabilirler. Konuşulan kişi genel anlamda ölmüş insanoğlu olur. Yaşam ile gelecek arasındaki perde kalkmıştır.
Kişide ajitasyon görülür, hareketleri fakatçsızdır ve ötekiler için hiçbir anlam ifade etmiyor olabilir. Çünkü gittikçe bu dünyadan uzaklaşıyorlardır.Kişide ajitasyon görülür, hareketleri amaçsızdır ve diğerleri için hiçbir anlam ifade etmiyor olabilir. Çünkü gittikçe bu dünyadan uzaklaşıyorlardır.
FİZİKSEL DEĞİŞİKLİKLER
Vücut daha zor bir şekilde kendini koruma altına alır. Vücutta bu süre zarfında bazı işaretler görülür:
* Vücut sıcaklığı düşüktür.
* Kan basıncı düşüktür.
* Nabız düzensizdir; yavaştır yahut hızlıdır
Terlemede artış görülür. Dolaşım nedeniyle deride renk değişimleri olur. Nefes ve mavimsi bir renk hakimdir, özellikle dudaklarda ve tırnak yataklarında daha belirgindir.
Solunum değişimleri söz konusudur. Genellikle solunum daha hızlı ve yorucu haldedir. Tıkanıklık meydana gelebilir ve bu da öksürüğe yol açabilir. Konuşma azalır ve sonunda tamamen durur.
-ÖLÜME BİRKAÇ GÜN yahut BİRKAÇ SAAT KALA
kişi artık ö*lüme doğru yaklaşmaktadır. Ö*lüm yaklaştıkça enerji dalgası ortaya çıkabilir. Yataktan kalkıp, yakınlarla konuşmak, iştahsız geçen günlerden sonrasında bir şeyler yemek isteyebilirler. Bu enerji dalgalanması kişiye nazaran değişim gösterse de ö*len bir bireyin son fizyolojik ifadeleri bunlardır.
Nefes daha düzensiz ve çoğu zaman daha yavaştır. (Cheyne Stokes solunumu) Hızlı hızlı nefes almanın peşinden nefes tamamen durabilir. Eller ve ayaklar morumsu ve lekeli (benekli) olabilir. Bu benekler yavaş yavaş kollara ve bacaklara yayılabilir. Dudaklar ve tırnak yatakları mavimsi ya da mor olabilir.
Kişi genellikle yanıt vermemeye başlar ve gözleri açık yada yarı açık olmakla beraber çevreyi göremezler. İnanışa nazaran bu anlarda ölmek üzere olan ferdin yanına sevdiği kişilerin oturup onunla konuşması tavsiye edilir.
Sonucunda nefes tamamen biter, kalp durur. Ve ö*lüm artık meydana gelmiştir.,.,

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
SON DAKİKA